in , ,

Siyah Noktalardan Doğal Yollarla Kurtulun

Kişilerin sık sık rastladığı en büyük sorunların başında siyah noktalar gelmektedir. Siyah nokta kişileri oldukça rahatsız etmektedir. Birçok nedenden dolayı meydana gelebilir ve çoğalabilirler. Siyah noktalar genel olarak bakıldığı zaman her yaştan kişilerde görülmektedir. Ergenlik dönemlerinden başlayıp yetişkinliğe kadar devam eden bir cilt sorunudur. Siyah noktalar sıkıldığı zaman sivilce oluşumuna neden olarak, cildin daha fazla bakteri kapmasına neden olmaktadır. Siyah noktalar sivilcelere nazaran daha zorlu bir olaydır. Bu durumun nedeni ise, siyah noktalar tüm gözenekleri tıkayarak nefes almasını önlemektedir. En sık görülen yerlerin başında burun bölgesi, sırt bölgesi ve yanak bölgeleridir. Siyah noktalar, cilt gözenekleri temizlenemediği için oluşmaktadır. Gözenekler tıkandıkça ve yağlanma oldukça siyah noktalar meydana gelmektedir. Kesinlikle sıkılmamalıdır. Sıkmayı tercih etmek yerine doğal maskeler tercih edilmelidir. Doğal maskeler cildi besleyerek daha fazla siyah nokta oluşumunun önüne geçmektedir. Cildin temiz görünmesini istiyorsanız siyah noktalardan doğal yollarla kurtulun. Aşağıda siyah noktalar için doğal yöntemler verilmektedir. Bu yöntemlere uyarak siyah noktalardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Doğal Yöntemler

Sivilce ve akne oluşumunu engelleyebilmek için siyah noktalardan kurtulmanız gerekmektedir. İlk olarak siyah noktalardan kurtulmanın en etkili yöntemlerini okuyarak cilde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Karbonat: Siyah noktalardan kurtulmanın en iyi yolu karbonat maskesidir. Karbonat maskesi cildi besleyerek ölü derileri kaldırmaya yardımcı olur. Cildi derinden temizleyerek sivilce oluşumunu da engellemektedir.

Domates: Siyah noktalardan kurtulmanın en etkili yolların arasında domates gelmektedir. Domates vücuda sağlığı kadar da cilde de oldukça faydalıdır. Cildi derinlemesine temizleyerek siyah noktaların oluşumunu engellemektedir.

Deniz Tuzu: Cilde canlılık ve parlaklık kazandırmaktadır. Deniz tuzunu su ile karıştırarak cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Bu yöntem ciltte oluşan bakterileri öldürerek sivilce ve siyah nokta oluşumunu engellemektedir.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Gebelikte Baş Ağrısının Sebepleri

Hamilelikte Aşırı Kilo