in

Tatil Çantasında Neler Bulunmalı?

Tatil Çantasında Neler Bulunmalı

Tatile gitmeden önce çanta hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey yeteri kadar eşya almaktır. Kullanmayacağınız eşyaları yanınıza almak size boşuna yük olacağı gibi ihtiyacınız olan eşyaları unutmak da can sıkıcı olacaktır. Üstelik bu eşyaların bir kısmı satın alarak tekrar temin edebileceğiniz şeyler olduğu gibi bir kısmı unuttuğunuz takdirde ulaşamayacağınız ürünler olabilir.  Bu nedenle tatile gitmeden önce ihtiyacınız olan her şeyi gözden geçirerek bir liste oluşturmanızda ve bu listeye göz atarak tatil çantanızı hazırlamanızda fayda vardır. Böylelikle herhangi bir şey unutmadığınızdan emin olabilirsiniz.

Peki tatil çantanızda mutlaka bulunması gereken ürünler nedir?

Yaz tatilinin olmazsa olmazı güneş ürünleri ile başlayalım. Özellikle tatile Ege ya da Akdeniz’e gidiyorsanız güneş ürünlerinizi unutmak hayati bir hata olacaktır. Tatil boyuna ihtiyacınız olacak en temel güneş ürünü 30 üzeri güneş koruma faktörü yani SPF içeren bir güneş koruyucudur. Bu ürün krem, sprey ya da yağ formatında olabileceği gibi sprey ürünler kullanımı kolay olması nedeniyle idealdir. İkinci olarak bronzlaştırıcı güneş ürünlerinden bahsedelim. Eğer tatil dönüşü bronz bir tene sahip olmak istiyorsanız bunu sadece güneşlenerek elde edemeyeceğinizi bilmenizde fayda var. Güneş koruyucu bir ürün olmaksızın güneşlemek güneş yanıklarına, ciltte soyulma, kaşıntı gibi problemlere yol açabileceği gibi bronzlaştırıcı ürünler olmaksızın iyi bir sonuç elde etmek de mümkün değildir. Kullanacağınız bronzlaştırıcı ürünlerin güneş koruma faktörü düşük ise altına güneş kremi uygulamayı ihmal etmeyin.

Son olarak güneşlendikten sonra cildinizi bir güneş sonrası ürünü ya da yoğun nemlendirici ile rahatlatın. Bu uygulama aynı zamanda bronzluğunuzun daha uzun süre devam etmesini sağlayacak ve cildinizin kuruyarak pul pul dökülmesini engelleyecektir.

Bunun yanında tatile çıkmadan önce yanınızda olduğunuzdan emin olmanız gereken önemli parçalardan biri de güneş gözlüğüdür. Aksi halde tatil boyunca gözlerinizi kısarak dolaşmak zorunda kalabilirsiniz. Beraberinde şapka kullanarak hem gözlerinizi güneşten daha iyi koruyabilir hem de başınıza güneş geçmesini engelleyebilirsiniz.

Yanınızda bulundurmanız gereken diğer parçalar isteğinize bağlı olarak mayo, bikini, terlik gibi ürünlerdir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

vücut makyajı

Vücut Makyajı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Hamilelikte Nasıl Beslenmeli?