in ,

Tatile Gitmeden Önce Tüylerinizden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

tüylerden kurtulmak

Mükemmel bir tatil için her şeyi önceden planlamak önem taşıyor. Uçak ya da otobüs biletleri, konaklanacak otel, gezilip görülecek yerler, konserler, etkinlikler..her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülür, bütçeler ayarlanır. Eğer kadın iseniz bu süreçte bunların yanında planlamanız gereken başka durumlar da mevcut olabilir. Regl dönemi ve tatil öncesi tüylerden kurtulmak gibi..

Tüylerimizden Nasıl Kurtulabiliriz?

Tatil süresince istenmeyen tüylerle başınızın ağrımaması için başvurabileceğiniz farklı yöntemler mevcut. Bunlar ağda, epilasyon, traş ya da tüy sarartma gibi yöntemlerdir.

Bunlardan ağda en etkili çözümdür. Tatil öncesi son gün ağda yaparak tatil boyunca istenmeyen tüylerinizin çıkmasını engelleyebilirsiniz. Çıkacak ufak tefek istenmeyen tüyeri de jilet yardımıyla traş ederek tatil süresince rahat edebilirsiniz.

Ağda yapmak için ağda ısıtıcı makine kullanabileceğiniz gibi ısıtarak ya da soğuk kullanılan ağda bantlarını da tercih edebilirsiniz. Özellikle soğuk kullanıma uygun ağda bantları tatilde gerçek anlamda kurtarıcınız olacaktır. Aynı zamanda ağda ölü derileri de vücudunuzdan arındırarak cildinize daha sağlıklı bir görüntü kazandıracaktır.

Bir diğer yöntem ise epilasyon ile tüylerinizden kurtulmaktır. Ancak bu yöntem ufak tefek tüylerin kalmasına neden olabilir. Bu ufak tefek tüyler ise güneş altında ön plana çıkarak sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle epilasyon aletinin alamadığı kısa ya da batık tüyleri jilet ya da cımbız aracılığıyla temizlemenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda bu yöntemle istenmeyen tüylerinizi aldıysanız birkaç gün sonra tüyleriniz yeniden çıkmaya başlayacaktır. Bu nedenle epilasyon aletinizi tatilde yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Bir başka yöntem ise kol ya da yüz bölgesinde bulunan ince tüylerini almak istemeyen kadınlar için kullanışlı olan tüylerin sarartılması yöntemidir. Bu yöntemi uygulamak için tüy sarartıcı bir krem ya da oksijenli suyu istenmeyen tüylerinizin bulunduğu bölgeye uygulayarak tüyleriniz sararıncaya kadar bekletin. Bu sayede ince tüylerin güneş altında görünümünü azaltabilirsiniz.

Son olarak pratik ve etkili bir yöntemden bahsedelim; tüy dökücüler. Bu yöntemi uygulamak için sprey ya da krem formunda satın aldığınız tüy dökücü ürünü istenmeyen tüylerinizin bulunduğu bölgeye uygulayarak tüylerinizden kurtulun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

comments

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yoğurt Diyeti İle Kilo Verin