in ,

Ten Makyajı Fırçaları ve İşlevleri

Makyaj pek çok kadın için hem günlük hayatta hem de özel gecelerde bakımlı ve güzel görünmenin en etkili yolu. Ancak makyajın beklenen sonucu vermesi için doğru ürün ve tekniklerle uygulanması büyük önem taşır. Aksi halde daha iyi görünmek için yaptığınız makyaj sizi olduğunuzdan yaşlı, yorgun ya da hatlarınızı güçsüz gösterebilir.

Doğru makyaj için ihtiyacınız olan malzemeler cilt tipinize ve renginize uygun ürünler, doğru teknikler ve tabi ki makyaj fırçalarıdır. Makyaj fırçaları profesyonel makyajın olmazsa olmaz parçalarından biridir. Bu yazımızda makyaj fırçalarını tanıtacak ve işlevlerinden bahsedeceğiz.

Fondöten Fırçası

Fotoğrafta soldan dördüncü sırada görülen fırça fondöten fırçasıdır. Likit ya da krem formundaki ürünler için idealdir. Makyaj süngerinin aksine fazlalık ürünü emmediği için daha az ürünle daha fazla kapatıcılık elde etmenizi sağlar. Ancak ürünün homojen dağıtılmasına ve fırça izi bırakılmamasına özel gösterilmelidir. İsteğe bağlı olarak fırça ile fondöteni uyguladıktan sonra ıslak bir makyaj süngeri ile üzerinden geçerek fazlalık ürünü alabilirsiniz. Bu işlem makyajınızın daha doğal ve homojen görünmesini sağlar.

Buna ek olarak fondöten fırçası özellikle su bazlı fondötenler için idealdir. Çünkü makyaj süngeri su bazlı ürünleri neredeyse tamamen emer ve iyi bir uygulama sağlamadığı gibi gereğinden çok daha fazla ürün harcamanıza neden olur.

Pudra Fırçası

Fotoğrafta sağdan ilk sırada görülen fırça pudra fırçasıdır. Makyajınız sabitlemek ya da baking yapmak için ideal bir fırçadır.

Kontür Fırçası

Fotoğrafta sağdan üçüncü sırada görülen fırçadır. Fırçanın ucu hafif eğimli olup kontür ve ya bronzer uygulaması için idealdir.

Allık/Aydınlatıcı Fırçası

Fotoğrafta sağdan ikinci sırada görülen fırçadır. geniş ve aralıklı kılları daha doğal bir allık ve aydınlatıcı uygulaması sağlar. İsteğe bağlı olarak bronzer uygulaması için de kullanılabilir.

Kapatıcı Fırçası

Fotoğrafta sağdan altıncı sırada görülen fırçadır. Concealer uygulaması için ideal olan fırça fondöten fırçası gibi ürün emmediği için daha fazla kapatıcılık sağlamakla birlikte ürünün homojen dağıtılmasına ve fırça izi bırakılmamasına özen gösterilmelidir. İsteğe bağlı olarak ıslak bir makyaj süngeri ile üzerinden geçilebilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Hayatınızda Egzersize Yer Açmanın Yolları

Benleri Yok Etmek İçin Doğal Yöntemler