in ,

Turuncu Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gözde trendlerinden olan turuncu tonlarda makyaj baharın sıcaklığını yansıtırken daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Siz de turuncu tonlarda aydınlık yaz makyajının nasıl yapılacağını merak ediyorsanız yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Nemlendirme

Turuncu tonlarda yaz makyajının ayırt edici özelliklerinden biri canlı ve sağlıklı bir bitiş sağlamasıdır. Bu nedenle cildinizi nemlendirerek hem makyajınızın kalıcılığını artırın hem de yüzünüze sağlıklı, parlak bir ifade katın.

Makyaj Bazı

Makyaj bazı seçiminizin aydınlık bitiş sağlayacak bir üründen yana olmasında fayda vardır ancak ışıltılı bazlardan da kaçınmalısınız. Aksi halde gün içinde cildinizde yağlanma ve parlama sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Ten Makyajı

Ten makyajınızda full kapatıcı ürünlerden kaçınmaya bunun yerine sadece kusurlarınızı kapatacak adımlar atmaya özen gösterin. Bunun için kapatıcınızla varsa göz altı morlukları ve sivilce izi gibi lekeleri kapatın. Daha sonra yüz boyutlandırma aşamasına geçin.
Yüz boyutlandırma için yazı yansıtacak sıcak tonlarda bir bronzer ve nude şeftali tonlarında bir allık seçmeye özen gösterin. Son olarak aydınlatıcı ile elmacık kemiklerinizin üstünü, burun kemiğinizi ve dudaklarınızın üst çizgisini aydınlatın. Aydınlatıcı adımı yüzünüze canlı ve sağlıklı bir ifade katıp yaz makyajının fresh görünümü için önem taşır. Ancak sivilce ve ya cilt lekelerinin bulunduğu bölgelere ya da kusurlarınızın bulunduğu bölgelere aydınlatıcı uygulamaktan kaçınmanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde aydınlatıcı kusurlarınızı daha da ön plana çıkaracaktır.
Son olarak aydınlatıcı seçerken simli ürünlerden kaçınmanızda ve içten ışıldayan krem formunda ürünler tercih ediniz.

Göz Makyajı

Yaz makyajının en karakteristik öğelerinden biri de turuncu tonlarda ve aydınlık göz makyajıdır. Bunun için öncelikle göz kapaklarınıza bir far bazı uygulayarak işe başlayın. Daha sonra şeftali, turuncu tonlarda bir farı orta kısımlar boş kalacak şekilde tüm göz kapağınıza uygulayın. Boş bıraktığınız orta kısımlara açık tonlarda tercihen kırık beyaz bir far uygulayarak bu bölgeyi aydınlık gösterin. Daha sonra rimel uygulayarak göz makyajınızı tamamlayın.

Dudak Makyajı

Dudaklarda sizi doğal görünümden uzaklaştıracak keskin hatlardan ve mat rujlardan kaçının. Bunun yerine doğal görünümlü ve parlak bitişli rujlar tercih edin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Yara İzi Nasıl Geçer?

Bebeklerde Kuru Öksürük: Nedenleri ve Tedavisi