in ,

Vücut Makyajı Nedir ve Nasıl Yapılır?

vücut makyajı

Makyaj bakımlı kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biri. Bunu hepimiz biliyoruz. Ancak hepimizin bilmediği bir şey var ki o da vücut makyajı. Vücut makyajı özellikle yaz aylarında kullanılan ve teninizi daha bronz göstermek için kullanılan bir yöntemdir.

Aksi takdirde yazın daha başlarında henüz güneşlenecek fırsat bulamamışken giyeceğiniz bluzlar ya da kısa etekler, elbiseler teniniz çok beyaz kaldığı için şık durmayacaktır.

Peki vücut makyajı nasıl yapılır?

Vücut makyajı yapmanın farklı yolları mevcut. Bunlardan ilki self tanner bronzer denen güneşsiz bronzlaştırıcı ürünler ile sahte bir bronzluk etkisi yaratmaktır. Bu etki kullandığınız ürüne göre bir haftaya kadar sürebilir. Aynı zamanda bu ürünleri yazın ilerleyen aylarında güneşlenerek kazandığınız bronzluğu korumak için de kullanabilirsiniz.

Gelelim diğer yöntemlere. Bu yöntemler uygulandığında tıpkı yüzüne bronzer uyguladığınızda olduğu gibi anında etki gösteren ve duşta rahatlıkla çıkarabileceğiniz ürünlerdir. Ürün sprey ya da krem formatında olabilir. Sprey formatında olan ürünler 30 cm uzaklıktan teninize sıkıp, ovalamak suretiyle uygulanır. Krem formundaki ürünleri ise vücut nemlendiricinizle karıştırarak teninize yaymak suretiyle kullanabilirsiniz.

Ancak eğer teniniz hassassa güneşsiz bronzlaştırıcı ürünler ya da vücut makyajı ürünleri hassasiyete yol açabilir. Cildinizde kızarıklık, kaşıntı gibi şikayetler görülebilir. Bu nedenle ürünü satın almadan önce bileğinizde deneyerek herhangi bir hassasiyete neden olmadığından emin olun.

Gün içinde terlediğinizde vücut makyajınızın kıyafetlerinize bulaşması da son derece can sıkıcı bir durum olacaktır. Bu nedenle cilt tipinize uygun ve kalitesine güvendiğiniz ürün ve markaları tercih etmeye özen gösterin.

Son olarak gün sonunda vücut makyajınızı çıkarmayı unutmayın. Duşta, bir duş jeli ve kese aracılığıyla kolayca çıkarabileceğiniz gibi micellar su, makyaj temizleme sütü gibi ürünler de kullanabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

En İyi Bitkisel Protein Kaynakları

Tatil Çantasında Neler Bulunmalı

Tatil Çantasında Neler Bulunmalı?