in ,

Yaş Maya İle Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı sağlıklı ve genç bir görünüm için son derece önemli bir alışkanlıktır. Düzenli yapılan cilt bakımı yaşlanma belirtilerini geciktirir, yüze daha canlı bir ifade katar ve makyajın yüzünüzle bütünleşmesini sağlayarak doğal bir görünüm kazandırır. Bu nedenle cilt sağlığına özen gösterilmesi bakımlı kadınlar için son derece önem taşır.

Cilt bakımının en önemli iki adımı arındırma ve nemlendirme adımlarıdır. Bunlardan arındırma adımı;

  • Gözeneklere dolan yağ, kir ve makyaj kalıntılarını arındırır.
  • Siyah nokta ve sivilce oluşumunu engeller.
  • Gözenek görünümünü küçültür.
  • Gün içinde makyajınızın parlamasını önler.
  • Makyajınızın kalıcılığını artırır.

Bu nedenle hem bakımlı hem de sağlıklı bir ifade için arındırma adımı son derece önem taşır. Nemlendirme adımı ise;

  • Cilde ihtiyacı olan nemi ve esnekliği kazandırır.
  • Yaşlanma belirtilerini geciktirir.
  • Ciltte kuruluk ve döküntü gibi problemlerin önüne geçer.
  • Makyajın daha doğal ve profesyonel bir sonuç vermesini sağlar.
  • Cilt hastalıklarına karşı korur.

Sonuç olarak doğru cilt bakımı için arındırma ve nemlendirme adımları birlikte uygulanmalıdır. Cilt bakımı için kozmetik ürünler tercih edebileceğiniz gibi aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz ve evinizde hazırlayacağınız tariflerle de cilt bakımı yapabilirsiniz. Bu sayede paranız cebinizde kalırken cildinizi de zararlı kimyasallara karşı korumuş olursunuz.

Doğal ürünlerle hazırlayabileceğiniz pek çok tarif bulunmakla birlikte bu yazımızda yaş maya ile yüz maskesi yapılışından bahsedeceğiz.

Yağlı Ciltler İçin Yaş Maya Maskesi

Yağlı ve ya karma cilt tipine sahip olanlar yaş maya ve limon suyu ile hazırlayacaklar maske sayesinde hem siyah nokta, sivilce, gün içinde yüzde parlama gibi şikayetlerden kurtulacak hem de cildine ihtiyacı olan nemi kazandıracaklardır. Yağlı ve ya karma cilt tipine uygun yaş maya maskesi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; bir kibrit kutusu kadar yaş maya ve bir adet limon. Limonu sıkarak yaş maya ile karıştırım ve macun kıvamına getirin. Daha sonra karışımı nemli cildinize maske yaparak 15 dakka bekletin. Sürenin sonunda yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak nazikçe kurulayın.

Kuru Ciltler İçin Yaş Maya Maskesi

Kuru cilt tipine sahip olanlar yukarıda verdiğimiz tarifi yaş maya ve bir miktar hindistan cevizi yağını karıştırarak uygulamalıdır. Bu sayede cildiniz hem arınmış hem de nem kazanmış olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Evde Peeling Nasıl Yapılır? Ev Yapımı Peeling

Diş Bakım Rutini Nasıl Olmalı?