in ,

Yaşlanma Belirtilerini Geciktirmek İçin Doğal Yöntemler

Genç ve güzel kalmak her kadının hayalidir ancak zamana karşı koymak mümkün değil. Öte yandan alacağınız önlemler ile yaşlanma belirtilerini geciktirmek mümkün.

Yaşlanma belirtilerinin erken dönemde ortaya çıkmasının çeşitli nedenleri vardır. Bunlar; genetik yatkınlıklar, kuru cilt tipi, yanlış cilt bakımı ya da cilt bakımı yapmamak, çok fazla mimik yapmak vb. etkenlerdir. Düzenli yapacağınız cilt bakımı ile bu etkenleri etkisiz hale getirmek ve yaşlanma belirtilerini geciktirmek için başvurabileceğiniz iki temel yöntem bulunur. Bunlar kozmetik ürünler ve doğal bakım yöntemleridir.

Bu yazımızda yaşlanma belirtilerini geciktirmek için uygulayabileceğiniz doğal bakım maskelerinden bahsedeceğiz.

Yoğurt Maskesi

Cildin yaşlanma belirtileri göstermesinin başlıca nedeni nemini ve buna bağlı olarak esnekliğini kaybetmesidir. Bu nedenle yoğurt maskesi yoğun nemlendirici özelliği ile yaşlanma belirtilerini geciktirecektir. Yoğurt maskesi cildinize kaybettiği nemi ve esnekliği geri kazandırmanın yanı sıra parlaklık katar ve cilt lekeleri ile savaşır.

Yoğurt kullanarak cilt bakım maskesi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; ev yapımı yoğurt ve isteğe bağlı olarak birkaç damla limon. Malzemeleri bir araya getirip iyice karıştırdıktan sonra temiz cildinize masaj yaparak uygulayın. Maskeyi yüzünüzde 15 ila 20 dakika süreyle bekletin. Daha sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak arındırın. Soğuk su yüzünüzde kan akışını hızlandırarak hücre yenilenmesini destekler.

Yoğurt maskesini 2 ila 3 günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Aloe Vera Maskesi

Aloe vera zengin nem içeriği nedeniyle hem cilt hem de saç bakımında son derece etkin bir maddedir. Cildinize esneklik kazandırırken hücre yenilenmesini destekleyen aloe vera bitkisi yaşlanma belirtilerini geciktirmek için son derece etkili bir üründür.

Aloe vera kullanarak cilt bakım maskesi yapmak için aktarlardan bitki ya da jel olarak aloe vera temin edin. Eğer bitki olarak temin ettiyseniz yatay bir şekilde keserek bitkinin içinde bulunan jeli ayırınız. Daha sonra elde ettiğiniz jeli isteğinize bağlı olarak diğer doğal yağlarla karıştırarak yüzünüze masaj yapmak suretiyle uygulayınız. Kullanabileceğiniz doğal yağlar; hindistan cevizi yağı, susam yağı, tatlı badem yağı vb. yağlardır.

Maskeyi 20 dakika süreyle beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayınız. İşlemi iki günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Benleri Yok Etmek İçin Doğal Yöntemler

Yüzünüzdeki Tüylerden Nasıl Kurtulabilirsiniz?