in , ,

Yaşlanma Karşıtı Cilt Maskeleri

Birçok kadın için yaşını söylemek büyük problemdir. Güzellik merkezlerine para harcamak istemeyenler ve yaşlanma karşıtı kremleri pahalı bulanlar için kolay bulunabilecek ve pratik elde edilebilecek karışımlar mevcuttur. Bakımına özen gösteren herkes için kolaylıkla kullanılabilir ve her cilt tipi için düzenli kullanıldığında etkili olacaktır. Doğal yollarla yaşlanmaya yönelik belirtileri önlemek isteyenler için A ve E vitamini içeren besinler tercih edilebilir. Bu vitaminler yüzde ki kırışıklık ve çizgileri yok etmede oldukça etkilidir. Yoğurt organik saf bal ve muz cilt maskesi konusunda tercih edilmesi gereken ve yaşlanma karşıtı besinlerin başında gelir.

Saf organik bal anti bakteriyel bir besindir. İçinde demir vitamin kalsiyum potasyum ve magnezyum gibi birçok besin barındırır. Cilde parlaklık kazandırır ve derinlemesine temizler bu yüzden cilt maskelerin de sıkça tercih edilir.

Yoğurtta bal kadar yararlı olup birçok maske yapımında kullanılır. Yoğurt cildin su ihtiyacını karşılar. Cildi parlak gösterir ve mantar oluşumuna karşı oldukça etkilidir.

Maske Tarifi

  • Kabuğu soyulmuş muz küçük bir kap içerisinde püre haline getirilir.
  • Kâsenin içine 3 yemek kaşığı yoğurt ve 2 yemek kaşığı bal koyulur. Karışım homojen olana kadar iyice karıştırılır.
  • Maksimum fayda sağlamak için yüz bitki özlü bir sabun ile yıkanır ve temiz bir havluyla kurulanır.

Karışım yüze ve boyuna eşit miktarda yayılır ve masaj yapılarak dağıtılır. Yaklaşık 20 dakika kadar maskenin kuruması beklenir. Kuruduğundan emin olduktan sonra yüz ılık su ile durulanır ve kurulanır. Bu uygulamayla yüz daha canlı ve pürüzsüz görünür. Yaşlanma karşıtı olarak da kullanılan bu maske evdeki malzemelerle yapılabilir. İsteğe göre 2-3 damla limon suyuda eklenebilir. Düzenli ve doğru kullanıldığında beklenen etkiyi sağlayacaktır. Her yaşa uygun olan bu karışım bekletilip tekrar kullanılmaz her defasında yenilenir.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Gebelikte Ağız ve Diş Bakımı

Hamile Kadınlar İçin Pet Şişenin Tehlikeleri