in ,

Yaza Uygun Örgü Saç Modelleri

Örgü saçlar hem günlük kullanımda hem de özel gecelerde klasikler arasında yerini tutmaya devam ediyor. Haliyle klasik örgü modellerinin yanında yeni ve yaratıcı örgü modelleri de ön plana çıkmaya başlıyor. Peki örgü saç modelleri neden bu kadar çok seviliyor?

Bunun ilk nedeni örgü saçların hazırlanması ve kullanımı kolay olmasıdır. Böylece sabah işe ya da okula giderken çok az bir vakit ayırarak güzel ve bakımlı saçlara sahip olursunuz.
İkinci olarak örgü saç modellerini yapmadan önce saçlarınızı yıkamanız gerekmediği için hem sizi zahmetten kurtarır hem de saçlarınızın yıpranmasını önler.
Bunlara ek olarak uzun iş ya da okul saatleri boyunca bozulmadan kalması kullanım kolaylığı sağlar. Üstelik yaz aylarında sıcak havalar nedeniyle saçlarınızın terlediğinizde yüzünüze ya da ensenize yapışmasının da önüne geçer.

Örgü modeller klasik bir şıklığı yansıtır. Basit, zahmetsiz ama zarif havasıyla gündüz olduğu kadar özel gün ve gecelerde kullanıma da uygundur.

Örgü Saç Modelleri Nasıl Yapılır?

Klasik modellerden yeni ve sıra dışı modellere kadar pek çok örgü saç modeli alternatifi vardır Bu yazımızda temel olarak birkaç tanesinin yapımından bahsedeceğiz.

Klasik örgü; klasik örgü saç modelleri saçların isteğinize bağlı olarak tek ya da iki parça halinde balıksırtı örüldüğü saç modelleridir. Bu saç modelini yaparken dikkat etmeniz gereken ayrıntılar saç çizginizde ve ensenizde bulunan bebek saçları ve örgüden sarkan kırık saç uçlarını saç spreyi ya da argan yağı ile tutturmaktır. Böylece kusursuz bir klasik görünüm yakalayabilirsiniz.

Örgü Saç Bandı; klasikleşmiş örgü saç modellerinden biridir. Bu saç modelini yapmak için saçlar isteğe bağlı olarak sağl ya da sol kulak dibinden başlanarak şerit halinde diğer kulağa kadar balıksırtı örülür. Kulak hizasından saç toplanarak uçlar dağınık kısmın içine saklanır. Saçın açık bırakılan kısmı isteğe göre düz ya da dalgalı kullanılabilir ya da toplanabilir.

Ters Örgü; son zamanların sıra dışı ve gözde örgü saç modellerinden biridir. Bu modeli yapmak için baş aşağı durulur ve saçlar ense kökünden başlanarak örülür. Saçın ayrım noktasından saçlar toplanıp topuz yapılır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajın Kalıcılığı Nasıl Artırılır?