in ,

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır? Yılan Yağı Nedir?

cilt bakımı için yılan yağı

Yılan yağı çok aşina olunan bir yağ olmamasına karşın Çin’de omega 3 açısından zengin olan su yılanından elde edilerek uzun süredir kullanıldığı bilinmektedir.

Yılan Yağı Faydaları Nelerdir?

Saç bakımı için çok kullanılan bu yağ aynı zamanda Çin’de ağrı kesici olarak da çok fazla kullanılmaktadır. Ağrılara iyi geldiği gibi eklemde olan iltihaplara ve kireçlenmelere karşı da birebir çözümdür. İçinde bulunan EPA asidi sayesinde iltihap söktürücü etkisi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak yılan yağı vücutta bulunan yağ ile yer değiştirebildiği için vücutta nemlendirici görevli rol oynayabilir. Bu da egzama hastalığı gibi deri hatalıklarının tedavisinde kullanılmaya neden olmuştur. Yılan yağı aktarlardan kolayca temin edilebilen etkili ve pratik saç bakım ürünüdür. Sık saç dökülmesi yaşayanlar ya da saçını daha hızlı uzatmak isteyenler için bire bir çözümdür. Bunun dışında güçsüz, bakımsız ve yıpranmış saçlar için kullanıldığında da olumlu sonuçlar göstermektedir.

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu yağ aktarlarda satıldığı gibi eczanelerden veya internet üzerinden kolayca temin edilebilir. Saçta seyrelen bölgeler varsa buralara 3 damla kadar dökerek 10 dakika masaj yapılmalıdır. Saçta 2 saat boyunca bekletilen yağ sonrasında temizlenmelidir. Haftada 3 kez bu uygulama yapıldığı takdirde 1 aylık kullanım sonunda saçta bulunan seyrelme çok hızlı bir şekilde azalacaktır. Yağın belli bir süre kullanımından sonra yağın saça nem kazandırdığı ve saç kuruluğuna iyi geldiği gözlemlenir. Saçın hızlı uzaması isteniyorsa yağ saçın tamamına yedirilerek yine bir süre masaj yapılır (ekstra badem yağı, lavanta yağı, susam yağı vb. ile kullanılabilir). 2 saat bekletilen yılan yağı yıkanır ve üstüne şampuan ile tekrar saçlar temizlenebilir. Saç bakımının yanı sıra erkeklerin bıyık ve sakal seyrekliklerinde veya gür çıkmasını istediği bölgelerde rahatça tercih ettiği bir bakım ürünüdür.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Migren Masajı

Migren Masajı Nasıl Yapılır?

Hamilelikte Saç Boyamak

Hamilelikte Saç Boyamak Zararlı Mıdır?