in ,

Yoğurt Diyeti İle Kilo Verin

Yoğurt diyeti nasıl yapılır?

Kilo vermenin mantığı, vücudunuzun yaktığı miktardan daha az kaloriyi almaktır. Besin değeri yüksek gıdalarla dolu bir diyet yapmak, hem tatmin hissetmenizi hem de kalori alımını düşük tutmanızı sağlar. Yoğurt, diyet yaparken tokluk hissi sağladığı ve kilo vermeyi kolaylaştırdığı kanıtlanan bir gıdadır ve sağlıklı bir beslenme planının bir parçasıdır. Yoğurt diyeti, oldukça katı olan çok etkili bir hızlı kilo verme diyetidir, dolayısıyla dikkatli yapılmalıdır. Yapılan bir araştırma, yoğurt tüketen kişilerin, kalori kısıtlayan kişilere göre %70 daha fazla kilo verdiğini gösteriyor. Yapılan bir başka araştırma da, düşük kalorili bir diyette günde 2-3 porsiyon yoğurt tüketen kişilerde, göbek çevresindeki yağlanmanın daha hızlı azaldığını gösteriyor. Kısa sürede hızlı kilo vermeniz gerekiyorsa ya da göbek çevrenizdeki yağlardan şikayetçiyseniz, siz de yoğurt diyeti listesini uygulayabilirsiniz. Bu diyet, 1 haftada 5 kiloya kadar kaybetmenizi sağlayacak.

1.Gün: Gün boyunca 5 adet haşlanmış patates ve 6 kase yoğurt

2. Gün: 100 gr haşlanmış tavuk ve 6 kase yoğurt

3.Gün: 100 gr haşlanmış ya da ızgara biftek ve 6 kase yoğurt

4.Gün: 100 gr balık ve 6 kase yoğurt

5.Gün: Gün boyunca dilediğiniz kadar sebze ve meyve ve 6 kase yoğurt

6.Gün: Gün boyu yalnızca yoğurt

7.Gün: Gün boyunca yalnızca yoğurt

Listeye baktığınızda, oldukça katı bir diyet olduğunu görebilirsiniz ancak 1 haftada 5 kilo vermek gibi bir hedefiniz varsa, böyle bir diyet çok işinize yarayacak.

Yoğurt diyeti, düşük kalorili bir diyet olduğu için, üst üste sık sık tekrarlanması önerilmez. 1 haftalık programı bitirdikten sonra, yeniden uygulamak için 1 ay beklemeniz önerilir.

Yoğurt Kalori Değerleri

Bu diyeti yaparken hangi yoğurdu tercih edeceğinize karar veremiyorsanız, farklı yoğurt çeşitlerinin kalori değerlerine bakabilirsiniz;

  • 1 kase az yağlı yoğurt 119 kalori
  • 1 kase yarım yağlı yoğurt 127 kalori
  • 1 kase tam yağlı yoğurt 165 kalori
  • 1 kase light yoğurt 120 kalori
  • 1 kase süzme yoğurt 170 kalori

Kalori değerlerine baktığımızda, yoğurt diyeti yapmak için en uygun seçeneklerin az yağlı ve light yoğurt olduğunu görüyoruz. Değişiklik yapmak isterseniz arada süzme yoğurt ya da tam yağlı yoğurdu da tercih edebilirsiniz. Yoğurdunuzu tatlandırmak için içerisine yarım salatalık koyabilir, üzerine tarçın ya da çörekotu serpebilir ya da 1 adet çileği küçük küçük dilimleyip, yoğurdunuzu tatlandırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tüylerden kurtulmak

Tatile Gitmeden Önce Tüylerinizden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler