in ,

Yok Gibi Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük makyaj, özel geceler için makyaj, düğün için makyaj.. Pek çok farklı makyaj konsepti ve tekniği var. Bunlardan son zamanlarda giderek daha çok yaygınlaşan diğer biri ise ‘no make up make up’ olarak da anılan yok gibi makyaj. Yok gibi makyaj makyajlı görünmek istemediğiniz ancak küçük kusurlarınızı örtmek istediğiniz günler için gerçek bir kurtarıcı. Bir pazar sabahı kahvaltıya çıkıyorsanız ya da sabah koşuya gidecekseniz makyajlı görünümden uzak, ancak kusurlarınızı örtecek bir makyaj sizin için vazgeçilmez olabilir. Ya da hasta ve ya uykusuz olduğunuz zamanlarda yok gibi makyajla daha iyi görünebilirsiniz.

Bu yazımızda adım adım yok gibi makyaj nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz.

Makyaj bazı

Makyaj bazı ister düğün makyajı yapıyor olun ister yok gibi makyaj her zaman makyajın ilk adımıdır. Bu nedenle işe cilt tipinize uygun bir makyaj bazı ile başlayın. Yaz aylarında ışıltılı makyaj bazlarından uzak durmanızda fayda vardır. Aksi takdirde gün içinde, özellikle T bölgenizde parlama ve yağlanma sorunu ortaya çıkabilir ve makyajınızın kalıcılığı az olur.

Ten makyajı

Eğer cildinizde ciddi bir sorun yoksa fondöten uygulamamanız en iyisidir. Bunun yerine BB ya da CC krem tercih edebilirsiniz. Küçük cilt lekeleri ve kızarıklıkları örtmek için kapatıcınızı kullanın.
Örtücülüğü yüksek bir ten ürünü kullanmadığınız için ihtiyaç duymuyorsanız allık, bronzer ya da aydınlatıcı kullanmayabilirsiniz. Ancak daha sağlıklı ve canlı bir görünüm için şeftali tonlarında çok hafif bir allık ve içide sim bulundurmayan bir aydınlatıcı kullanabilirsiniz.
Kullandığınız tüm ürünlerin likit ya da krem formunda olmasına özen gösterin. Aksi takdirde pudralı görünüm sizi yok gibi makyaj görünümünden uzaklaştıracaktır.

Göz makyajı

Göz makyajı özellikle hasta ve ya uykusuz olduğunuz zamanlarda daha iyi görünmek için son derece önem taşır. İşe ilk olarak göz kapaklarınızı ten rengi bir baz ile eşitleyerek başlayın. Daha sonra pigmentasyonu düşük ve açık şeftali tonlarında bir far ile üzerinden geçin. Krem formunda far ya da kalem kullanmanızda fayda vardır. Son olarak göz pınarlarınızı ve kaş altınızı aydınlatın ve hafifçe rimel uygulayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Küçük Banyo Depolama Fikirleri

Makyaj Nasıl Temizlenir?