in ,

Yüzünüzdeki Kırışıklıkları Nasıl Yok Edebilirsiniz?

Günümüzde sadece kadınlarda değil erkeklerde de oluşan kırışıklıkların birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlar; cildin esnek olan yapısının yaş ilerledikçe kaybetmesi, hidrasyon eksikliği, düşük kolejen yenilenmesi, çevresel faktörler( hava kirliliği, güneş ışınları vb.), kişisel faktörler( stres, uyku düzensizlikleri, yeme bozuklukları, hastalıklar vb.), kozmetik ürünlerin kullanımıdır. Peki, Yüzünüzdeki Kırışıklıkları Nasıl Yok Edebilirsiniz?

Kırışıklıkları Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Kırışıklıkları yok etmek oluşmasını önlemekten daha zor olmasından dolayı kişi, cildinin kırışmaması için çeşitli önlemler almalıdır. Cildin kırışmasındaki en büyük etken kuruması olduğu için bol su içilmelidir. Ayrıca düzenli spor yapıp vitamin yönünden zengin besinler diyete dahil edilmelidir. Cildin erken yaşlanmaması için düzenli olarak(sabah ve akşam) cilt tipine uygun temizleyici, tonik ve nemlendirici uygulanmalıdır. Kişi yatmadan önce yüzünde varsa kozmetik ürünlerinin( fondöten başta olmak üzere, kapatıcı, rimel vb.) temizlendiğinden emin olmalıdır. Çünkü yüze uygulanan bu tür kozmetik ürünler, yüzdeki gözenek ve potansiyel çizgilere dolarak birikmektedir. Cildi uzun süre dış etkenlere koruyan bebek losyonları ise doğal bir nemlendiricidir. Ayrıca güneşe çıkmadan önce yüzün yanmaması ve yüzde çizgiler oluşumunu engellemek için yine kişinin cilt tipine uygun yüksek faktörlü güneş kremi her gün kullanılmalıdır.

Kırışıklıkları Engellemek ve Yok Etmek İçin Doğal Yöntemler

Yaşlanmayı geciktirerek kırışıklıkların oluşumunu engellemek veya kırışıklıkları yok etmek için yaralanabilecek birçok doğal besin bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; üzüm çekirdeği yağı, E vitamini, avokado, salatalık, portakal suyu, Hint yağı, yoğurt, Üzüm çekirdeği yağı, nemlendirme özelliğiyle cildin sağlıklı ve genç görünmesinin sağlar. Üzümde çekirdeğinin Antioksidan içermesi cildi iyileşmesinde etkilidir. E vitamini ve Hint yağı, özellikle kuru ciltlerde ciltte kırışıklık oluşumunu engeller. Avokado yağlı bir yapıya sahip olması, etkili bir kırışıklık önleyici ve giderici olmasını sağlar. Salatalık, yorgun ciltleri canlandırarak kırışıklıkları azaltır.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Loading…

0

Comments

0 comments

Gebelikte Risk Nedenleri Nelerdir?

Hamile Bayanlar Sigarayı Nasıl Bırakabilir?